Cosplay

Rejestracje na Cosplay zakończone. Dziękujemy!Słowo ‚cosplay’ oznacza tymczasową transformację osoby, zwanej cosplayerem, w najczęściej fikcyjną postać (chociaż zdarzają się także cosplaye realnych osób żyjących współcześnie lub w przeszłości). Podczas zlotów fanów japońskiej popkultury cosplayerzy wcielają się głównie w postaci z anime, mang, oraz gier konsolowych i komputerowych. W celu uzyskania jak największego podobieństwa do wybranego pierwowzoru mogą zastosować bardzo bogaty wachlarz środków – poczynając od uszycia (lub skompletowania) odpowiedniego stroju, poprzez konstrukcję przypisanych danej postaci rekwizytów (np. broni, biżuterii, skrzydeł), adekwatną charakteryzację (np. makijaż, użycie peruk i soczewek kontaktowych), na imitowaniu mimiki i zachowań postaci kończąc. Konkurs Cosplay jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych i najbardziej widowiskowych atrakcji na większości konwentów poświęconych japońskiej popkulturze.

W październiku tego roku w Londynie odbędzie się piąty, jubileuszowy finał konkursu EuroCosplay. Z tej okazji organizatorzy MCM Expo obiecali przygotować coś naprawdę wyjątkowego. My zaś zachęcamy do udziału w pierwszej tegorocznej turze polskich eliminacji, która zostanie rozegrana właśnie podczas Love 5. Z poprzednich czterech edycji EuroCosplayu nasza reprezentacja trzy razy wróciła ze srebrem. Może tym razem przyszedł czas na złoto?
Oczywiście podczas konwentu odbędzie się także standardowy konkurs cosplay, do udziału w którym zapraszamy wszystkich pragnących występu w świetle reflektorów podczas najpopularniejszej atrakcji w programie.

EuroCosplay Championships